Про штрафи за порушення строків виплати працівникам зарплати
Нормативна база
13.10.2017 12:30

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 21.08.2017 р. N 8692/3/4.3-ДП-17

Державна служба України з питань праці розглянула лист та повідомляє.

Абзацом третім частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України) передбачено, що юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

При порушенні строків виплати працівникам заробітної плати чи інших виплат, передбачених законодавством про працю, терміном менше одного місяця, застосовується відповідальність, передбачена абзацом восьмим частини другої статті 265 КЗпП України.

Абзацами третім та восьмим частини другої статті 265 КЗпП України не передбачено застосування відповідальності у вигляду штрафу за кожного працівника, відносно якого виявлено порушення.

Заступник Голови

І. Шумелюк

 
Щодо забезпечення рівня мінімальної зарплати
Нормативна база
13.10.2017 12:29

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.05.2017 р. N 1452/0/101-17

(Витяг)

1-4. Відповідно до статті 3 Закону України "Про оплату праці" (в редакції Закону України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII) (далі - Закон) мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.

Тобто розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Статтею 31 Закону встановлено, що якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець проводить доплату до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

При цьому слід враховувати, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Отже, у випадку, коли працівнику встановлена доплата за роз'їзний характер робіт, то працівнику нараховують оклад (у зазначеному в листі випадку - 2000 грн), доплату до розміру мінімальної заробітної плати (у зазначеному в листі випадку - 1200 грн) і понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 грн) доплату за роз'їзний характер робіт.

Всі інші виплати, які працівнику нараховуються за відпрацьований час, включаються до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Тобто якщо працівнику нараховують премії (крім премій до святкових і ювілейних дат), індексацію, то зазначені виплати враховуються до заробітної плати при забезпеченні її мінімального розміру.

Виплати за невідпрацьований час, такі як оплата за час простою, оплата днів відпустки, оплати тимчасової непрацездатності, суми матеріальної допомоги тощо не враховуються до заробітної плати для забезпечення її мінімального рівня.

6. Згідно із Законом розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

Отже, у випадку коли працівнику, який виконав місячну (годинну) норму праці, здійснюють виправлення (донарахування) певних виплат, здійснених у попередні місяці, то зазначені виплати мають нараховуватись понад розмір заробітної плати за цей місяць.

Директор Департаменту

О. Товстенко

 
Тиждень 17/41. Запитання - відповіді, консультації, новини з бухгалтерських та профільних сайтів
Новини
13.10.2017 11:52

13.10.2017 р.

  1. Нарахування ЄСВ на зарплату "чорнобільця" до встановлення йому інвалідності

  2. Звільнення вагітної жінки як такої, що не пройшла випробування, заборонено законодавством

 

12.10.2017 р.

  1. Чи став вересень 2017 року базовим для індексації зарплати педпрацівників

  2. Про врахування доплати до мінімального рівня заробітної плати при обчисленні середнього заробітку

 

11.10.2017 р.

  1. Якщо одночасно зарплата і оплата за сумісництво: звітуємо правильно

  2. Заповнення звітності на сумісника

  3. Безкоштовна електронна газета Зарплата&Кадри

  4. Про індексацію заробітної плати педагогічних працівників

 

10.10.2017 р.

  1. Збільшена максимальна база нарахування ЄСВ
  2. Відповідальність за неподання або несвоєчасне подання звіту з ЄСВ

  3. Податкова соціальна пільга: початок застосування

 
Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2024
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.