Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності залежно від страхового стажу PDF Печать
27.07.2016 12:02

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, які оплачуються за рахунок роботодавця так само, як і допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком (далі - допомога), яка надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності з шостого дня такої непрацездатності виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу.

Зокрема статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі – Закон № 1105) визначено що, застрахованим особам, які мають страховий стаж:

-  до трьох років допомога надається в розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу);

-  від трьох років до п’яти років допомога надається в розмірі 60 відсотків середньої заробітної плати (доходу);

-  від п’яти років до восьми років допомога надається в розмірі 70 відсотків середньої заробітної плати (доходу);

-  понад вісім років допомога надається в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).

Також статтею 24 Закону № 1105 визначено певні категорії осіб, яким допомога надається в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу) не залежно від набутого ними страхового стажу, тобто на пільгових умовах.

Так, на пільгових умовах допомога надається застрахованим особам:

Ø  яких віднесено до І – ІІІ категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

Важливо знати:

Законом № 1105 визначено, що застрахованим особам яких віднесено до IV категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи також надається допомога в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати, однак Законом України “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” від 28.12.2014 до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” від 28.02.1991 № 796 (далі – Закон № 796) було скасовано норми статті 23 Закону № 796, а саме: компенсації та пільги громадянам, віднесеним до IV категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Відповідно на громадян, яких віднесено до IV категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на даний час не поширюється порядок надання допомоги з тимчасової втрати працездатності на пільгових умовах. Відповідно особам, яких віднесено до IV категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога надається на загальних підставах, тобто залежно від розміру набутого ними на момент настання страхового випадку страхового стажу.

Ø  одному з батьків або особі, що їх замінює та доглядає хвору дитину віком до 14 років, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи;

Ø  ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

Важливо знати:

Належність працівника до осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” підтверджується відповідними посвідченнями, порядок видачі та форму яких затверджено постановою Кабінету міністрів України від 12 травня 1994 № 302 “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни”.

Ø  особам, віднесеним до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону України “Про жертви нацистських переслідувань”;

Ø  донорам, які мають право на пільгу, передбачену статтею 10 Закону України “Про донорство крові та її компонентів” від 23 червня 1995 року № 239/95-ВР, а саме, донори, які протягом року безплатно здали кров та (або) її компоненти у сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам. Така пільга надається протягом року після здавання крові та (або) її компонентів у зазначеній кількості.

Важливо знати:

Право на користування вищевказаною пільгою є довідка, видана донору за місцем медичного обстеження чи здавання крові та (або) її компонентів. Форма довідки і порядок її видачі затверджує центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

В статті 24 Закону № 1105 наведено виключний перелік осіб, яким допомога надається на пільгових умовах. Іншим категоріям осіб, про яких не йде мова у вищевказаному нормативно правовому акті, допомога надається на загальних підставах.

ФСС з ТВП

 

Чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите в систему или зарегистрируйтесь

Календарь новостей

2020
Апрель
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Актуальная версия

Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2020
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.