Щодо врахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку PDF Печать
27.09.2011 23:02

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 11.07.2011 р. N 04-29-2003

Роз’яснення на запит редакції видання "БАЛАНС-БЮДЖЕТ"

Щодо врахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Розглянувши ваше звернення щодо врахування до страхового стажу періоду перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, повідомляємо.

Згідно статті 7 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" від 18.01.2001 р. N 2240 (далі - Закон N 2240), в редакції до 01.01.2011 р., страховий стаж - це період (сума періодів), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і сплачує або за неї сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому законодавством. До страхового стажу зараховуються періоди тимчасової втрати працездатності, перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та час перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також періоди одержання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів.

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р. N 2464 (далі - Закон N 2464) були внесені зміни до Закону N 2240. З 01.01.2011 р. згідно із внесеними змінами до ст. 7 Закону N 2240 страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, крім випадків, передбачених абзацом другим цієї частини.

Період отримання виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів (за винятком пенсії по інвалідності), включається до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески, виходячи з розміру мінімального страхового внеску.

Страховий стаж обчислюється за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а до впровадження такої системи - у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Отже, період перебування застрахованої особи у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховується до страхового стажу за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, оскільки зарахування такого періоду не визначено Законом N 2240.

Оскільки допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не належить до виплат, які передбачені окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, період отримання зазначеної виплати застрахованими особами, яку здійснюють органи праці та соціального захисту населення, також не враховується до страхового стажу.

У випадку коли застрахована особа перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 20.09.2009 р. по 20.09.2012 р. період перебування у зазначеній відпустці з 20.09.2009 р. по 31.12.2010 р. буде враховуватися до страхового стажу, а період з 01.01.2011 р. по 20.09.2012 р. не враховується до страхового стажу.

В той же час період коли застрахована особа працює на умовах неповного робочого часу та одночасно знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку враховується до страхового стажу, оскільки за цей період сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески.

Якщо в період коли особа працює на умовах неповного робочого часу та одночасно знаходиться у зазначеній відпустці та сплачує страхові внески у розмірі менше, ніж мінімальний страховий внесок, то цей період зараховується до страхового стажу за формулою:

ТП = Св : В,

де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається у місяцях;

Св - сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць;

В - мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.

Заступник директора  Т. Гайдук

 

 

Чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите в систему или зарегистрируйтесь

Календар новин

2024
Май
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Актуальна версія

Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2024
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.