Щодо подання заяв-розрахунків та виплати матеріального забезпечення PDF Печать
15.12.2016 14:05

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

ЛИСТ

від 21.11.2016 р. N 2.4-16-2036

1. Щодо подання заяв-розрахунків до Фонду в паперовому та електронному вигляді.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 1105) фінансування страхувальників - роботодавців для надання матеріального забезпечення застрахованим особам здійснюється робочими органами Фонду в порядку, встановленому правлінням Фонду.

Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності затверджено постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.12.2010 р. N 26 (далі - Порядок N 26).

Підставою для фінансування страхувальників - роботодавців робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами.

При опрацюванні заяви-розрахунку робочі органи Фонду перевіряють правильність заповнення реквізитів, наявність даних про страхувальника в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування, дані про сплату ним єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На підставі заяв-розрахунків страхувальників робочі органи відділення Фонду формують зведені заявки та передають їх до виконавчих дирекцій відділень Фонду, а ті, в свою чергу, після узагальнення інформації передають її до Виконавчої дирекції Фонду для отримання фінансування.

Робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників - роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

З метою оперативного опрацювання заяв-розрахунків страхувальників - роботодавців Виконавчою дирекцією Фонду листом від 04.03.2011 р. N 01-16-387 запропоновано робочим органам відділень Фонду рекомендувати страхувальникам подавати зазначені заяви-розрахунки як в паперовому, так і в електронному вигляді.

2. Щодо періодичності і строків подання страхувальниками заяв-розрахунків до Фонду та дотримання законодавчо встановлених строків для виплати матеріального забезпечення.

Відповідно до частини 2 статті 32 Закону N 1105 допомога по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах виплачується застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), у найближчий після дня призначення допомоги строк, установлений для виплати заробітної плати.

Допомога на поховання призначається не пізніше дня, що настає за днем звернення, і виплачується не пізніше наступного робочого дня після отримання страхувальником страхових коштів від Фонду відповідно до Закону N 1105.

Документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження.

У той же час, відповідно до статті 34 Закону N 1105, пункту 8 Порядку N 26 робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників протягом десяти робочих днів після надходження заяви-розрахунку.

Після надходження суми коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені у статті 32 Закону N 1105.

Що стосується строку, протягом якого страхувальник після нарахування допомоги повинен подати заяву-розрахунок до робочого органу Фонду, то для вирішення цього питання слід керуватися нормами Закону N 1105 та Положенням про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженим постановою правління Фонду від 23.06.2008 р. N 25 (далі - Положення).

Зокрема, частиною 3 статті 30 Закону N 1105 передбачено, що рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації. Відповідно до Положення комісія здійснює контроль за своєчасним направленням до робочих органів відділень Фонду заяв-розрахунків про нараховані застрахованим особам суми матеріального забезпечення, основною формою роботи комісії є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого нею плану, але не рідше двох разів на місяць.

Таким чином, строк подання заяв-розрахунків до робочих органів Фонду напряму залежить від страхувальника та комісії із соціального страхування, але, водночас, він не повинен суперечити строкам, передбаченим статтею 32 Закону N 1105.

Після отримання коштів від Фонду страхувальник зобов'язаний виплатити застрахованій особі допомогу по тимчасовій непрацездатності, вагітності та пологах не пізніше ніж найближчого дня, установленого для виплати заробітної плати, а допомогу на поховання - не пізніше ніж наступного робочого дня після отримання страхових коштів.

3. Щодо неотримання працівником з яких ось причин в строк матеріального забезпечення.

Відповідно до статті 34 Закону N 1105 та пункту 10 Порядку N 26 у разі, якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертаються до робочого органу Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Суми матеріального забезпечення, не отримані застрахованою особою в строк (відрядження, хвороба), можуть бути віднесені на рахунок депонентів до отримання їх застрахованою особою.

Голова комісії

В. Сітайло

 

Чтобы оставить комментарий, пожалуйста, войдите в систему или зарегистрируйтесь

Календарь новостей

2021
Июнь
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Актуальная версия

Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2021
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.