Щодо оподаткування службових відряджень
Нормативна база
03.04.2017 23:17

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 28.03.2017 р. N 6366/6/99-99-13-02-03-15

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист щодо практичного застосування норм податкового законодавства і в межах компетенції повідомляє таке.

Згідно зі ст. 121 Кодексу законів про працю України працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом ІV Кодексу, відповідно до пп. 165.1.11 п. 165.1 ст. 165 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються, зокрема, кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

Підпунктом пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу передбачено, що не є доходом платника податку - фізичної особи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем або є членом керівних органів підприємств, установ, організацій, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, зокрема, на проїзд (у тому числі перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у тому числі на орендованому транспорті).

Зазначені в абзаці другому пп. 170.9.1 п. 170.9 ст. 170 Кодексу витрати не є об’єктом оподаткування цим податком лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді, зокрема транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у тому числі електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі чартерних рейсів, тощо.

При цьому будь-які витрати на відрядження не включаються до оподатковуваного доходу платника податку за наявності документів, що підтверджують зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає.

Враховуючи викладене, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку - фізичної особи сума відшкодованих йому роботодавцем витрат, понесених таким платником під час відрядження за кордон (користування послугами таксі), за умови виконання вимог, встановлених п. 170.9 ст. 170 Кодексу.

Перший заступник Голови

С. В. Білан

 
Щодо оподаткування суми компенсації частини вартості путівки на санаторно-курортне лікування
Нормативна база
03.04.2017 23:14

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 24.03.2017 р. N 4697/5/99-99-13-02-03-16

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула лист щодо практичного застосування норм чинного законодавства і межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 14 Закону України від 03 квітня 2003 року N 661-IV "Про Державну прикордонну службу України" до особового складу Державної прикордонної служби України входять, зокрема, працівники Державної прикордонної служби України.

При цьому трудові відносини таких працівників регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Кодексу, згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування (пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Кодексу). Тобто положення зазначеного пункту поширюються на платників податків, які отримують путівки виключно від професійної спілки.

Разом з тим згідно з пп. "е" пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп. 165.1.53 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18 відс., визначену ст. 167 Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).

Водночас відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року N 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон N 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Статтею 7 Закону N 2464 визначено базу нарахування єдиного внеску.

Згідно з частиною п’ятою ст. 8 Закону N 2464 єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону N 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 року N 1170 (далі - Перелік) (частина сьома ст. 7 Закону N 2464).

Сума компенсації частини вартості путівки на санаторно-курортне лікування (оздоровлення), яка надається за рахунок коштів … платникам податку - працівникам, не визначена Переліком як виплата, що звільняється від нарахування єдиного внеску.

Враховуючи викладене, сума компенсації частини вартості путівки на санаторно-курортне лікування (оздоровлення), яка надається за рахунок коштів … платникам податку - працівникам та їх неповнолітнім дітям, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких платників як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

При цьому сума зазначеної компенсації, що надається роботодавцем працівникам, є базою нарахування єдиного внеску.

Перший заступник Голови

С. В. Білан

 
Тиждень 17/14. Запитання - відповіді, консультації, новини з бухгалтерських та профільних сайтів
Новини
03.04.2017 22:47

 

04.04.2017 р.

  1. Звітність по Інтернету - як укласти з ДПІ договір

 

03.04.2017 р.

  1. Матеріальна допомога 2017: акценти для роботодавця

  2. Якщо підвищеня окладу відбулося в місяці переведення на вищу посаду, корегуючий коефіцієнт для середнього заробітку не застосовується

  3. Чи вважається податковим боргом своєчасно не сплачена сума ЄСВ?

  4. Премії зі спецфонду теж потрапляють у розрахунок відпускних

  5. Наслідки невиплати працівнику компенсації за невикористані відпустки

  6. До уваги платників! Електронна звітність до органів ДФС за допомогою безкоштовного програмного забезпечення

 
Календар бухгалтера на квітень 2017 року
Новини
03.04.2017 19:03

Понеділок, 10 квітня 2017

Останній день подання

  • звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма № 1-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма № 2-РС)
  • звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма № 3-РС)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОА)
  • звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОТ)

Вівторок, 18 квітня 2017

Останній день подання

  • звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень

Середа, 19 квітня 2017

Останній день сплати

  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування за I квартал
  • авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами — підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування

Четвер, 20 квітня 2017

Останній день подання

  • декларації акцизного податку за березень*
  • звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (форма Ф4-ФСС з ТВП) за І квартал
  • звіту про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих закладів оздоровлення (форма Ф14-ФСС з ТВП) за I квартал **
  • звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за I квартал
  • податкової декларації з рентної плати за березень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

  • податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень у разі неподання податкової декларації на 2017 р.
  • звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за березень
  • податкової декларації з ПДВ за березень платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

*Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу).
**Подається лікувально-профілактичними закладами.

Останній день сплати

  • авансового внеску з єдиного податку на квітень платниками першої та другої груп
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств)

Пʼятниця, 28 квітня 2017

Останній день сплати

  • акцизного податку за березень
  • ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за березень;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень

  • єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал
  • авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за I квартал
  • єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за березень
  • податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень
  • податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки
  • військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень
  • плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень
  • авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за І квартал

Вісник Державної фіскальної служби України

Понеділок, 10 квітня 2017

Останній день подання

·        звіту про обсяги виробництва та реалізації спирту за березень (форма № 1-РС)

·        звіту про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв за березень (форма № 2-РС)

·        звіту про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів за березень (форма № 3-РС)

·        звіту про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОА)

·        звіту про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі за березень (форма № 1-ОТ)

Вівторок, 18 квітня 2017

Останній день подання

·        звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за березень (форма № ЗВР-1), якщо не передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку; довідки про використані розрахункові книжки за березень

Середа, 19 квітня 2017

Останній день сплати

·        єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування за I квартал

·        авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами — підприємцями, крім осіб, які обрали спрощену систему оподаткування

Четвер, 20 квітня 2017

Останній день подання

·        декларації акцизного податку за березень*

·        звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням (форма Ф4-ФСС з ТВП) за І квартал

·        звіту про путівки на санаторно-курортне лікування та путівки до дитячих закладів оздоровлення (форма Ф14-ФСС з ТВП) за I квартал **

·        звіту щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за I квартал

·        податкової декларації з рентної плати за березень з розрахунком:

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

·        податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень у разі неподання податкової декларації на 2017 р.

·        звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4 (місячна)) за березень

·        податкової декларації з ПДВ за березень платниками, в яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

____________
*Суми податку з урахуванням мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку на тютюнові вироби та ставок податку, діючих відповідно до норм цього Кодексу, виробниками тютюнових виробів сплачуються до бюджету протягом п'яти робочих днів після отримання марок акцизного податку з доплатою (у разі потреби) на день подання податкової декларації (пп. 222.1.2 п. 222.1 ст. 222 Кодексу).
**Подається лікувально-профілактичними закладами.

Останній день сплати

·        авансового внеску з єдиного податку на квітень платниками першої та другої груп

·        єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування роботодавцями за березень (крім гірничих підприємств)

Пʼятниця, 28 квітня 2017

Останній день сплати

·        акцизного податку за березень

·        ПДВ за березень платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю

рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за березень;
рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень;
рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами територією України за березень;
рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України за березень

·        єдиного податку платниками четвертої групи за І квартал

·        авансового внеску з транспортного податку юридичними особами за I квартал

·        єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування гірничими підприємствами за березень

·        податку на доходи фізичних осіб з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень

·        податку на доходи фізичних осіб із загальної суми процентів, нарахованих за березень на поточний або депозитний банківський рахунок; на вклади членів кредитної спілки

·        військового збору з нарахованого, але не виплаченого доходу за березень

·        плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за березень

·        авансового внеску з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, юридичними особами за І квартал

 
Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2024
Audio Streamed by the BroadWave Streaming Audio Server by NCH Software.