salary salary

Єдиний соціальний внесок

Законы, поправки, примеры и просто делимся опытом

Єдиний соціальний внесок

Сообщение Edward_Tur » 18 фев 2013, 22:29

В державній установі працює інвалід, який одночасно отримує пенсію на загальних підставах за віком.
Який ЄСВ нараховувати: 8,41% чи 36,3% ?
Відповідь не очевидна - ПФ вважає так: раз отримує пенсію на загальних підставах, то й нараховувати потрібно 36,3%.
Комусь траплялося таке трактування?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение admin » 19 фев 2013, 14:07

3.11. Для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, єдиний внесок встановлюється відповідно до Закону ( 2464-17 ) у розмірі 8,41 відсотка суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( 108/95-ВР ) та суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності для працюючих інвалідів. { Пункт 3.11 розділу III із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду N 32-3 ( z1285-11 ) від 25.10.2011 }
ІНСТРУКЦІЯ
Головним вважаються підтверджуючі документи медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Про знаходження на пенсіі в Інструкції нічого не говориться, і впливати на трудові відносини з роботодавцем це не повинно.

Які документи засвідчують право і обов’язок роботодавця застосовувати ставку 8,41% до працівника-інваліда?
Підставою для застосування такого розміру єдиного внеску є довідка МСЕК. Точніше – її завірена копія. Копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії (МСЕК) про встановлення групи інвалідності є підставою для застосування до найманого працівника-інваліда ставки єдиного внеску в розмірі 8,41%.
Звіт до ПФУ
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Перерахунок зарплати за січень 2013 року (Єдина тарифна сітк

Сообщение Edward_Tur » 19 мар 2013, 11:21

Час здачі звіту по ЄСВ за лютий 2013р. вже добігає кінця.
Як показувати в лютому перерахунок зарплати за січень 2013 року (Єдина тарифна сітка)?
1. Окремим рядком з мінусами за 01.2013 без вказування типу нарахувань;
2. Окремим рядком за 01.2013 з типом нарахувань "3";
3. "Сховати" мінуси в зарплаті лютого.

Хто як показував?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение admin » 19 мар 2013, 17:46

3. Безпечніше за все "сховати" мінуси в зарплаті лютого.
2. Якби в 2011 році можна було при перерахунку зарплати вказувати тип нарахування "2" чи "3", так би і зробили, а то вигадали тип нарахування "9".
1.А от виділяти суми за попередній місяць без особливих відміток якось не в'яжеться з приписом ПФУ - всі суми включати в той місяць в якому було утримано ЄСВ.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение Edward_Tur » 09 июл 2013, 12:53

В проекті змін до "Порядку формування ... № 22-2" в додатку 2 є рядок:

42 Працюючі особи - інвалід, які отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологам % 8,41 3,6

3,6% - це помилка?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение dmkushnir » 09 июл 2013, 22:32

ні, з 1 липня 2013 року
dmkushnir
 
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 13 фев 2013, 11:35

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение admin » 10 июл 2013, 20:36

Edward_Tur писал(а):3,6% - це помилка?

Мабуть помилка, це все таки проект, можливо виправлять. Хоча, якщо відносно третьої колонки "Коротка назва: оплата праці" то все правильно. А взагалі, опис третьої колонки якось не по темі. Повинно бути щось на зразок: "Сума допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами", тоді остання колонка повинна бути 2%.
Проект, який розглядався.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Єдиний соціальний внесок від Міндоходів

Сообщение Edward_Tur » 30 сен 2013, 09:32

У новому варіанті Додатку 4 в Таблицях 5,6 (Наказ Міндоходів N 454 від 09.09.2013 р) є нові поля:
Таблиця 5 поле № 8. Договір ЦПХ за основним місцем роботи (1-так, 0- ні)
Таблиця 6 поле №16 "Кількість календарних днів відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами";
Нова DBF структура:
http://minrd.gov.ua/elektronna-zvitnist ... 12281.html

Запитання:
Якщо є нове поле 16, то чи потрібно в рядку родових лікарняних заповнювати:
поле 13 " Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності";
поле 15 " Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця" ?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение admin » 30 сен 2013, 14:21

Лікарняні по вагітності та пологам код категорії 42,43,44,45:
1) Реквізит 13. Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності - зазначається кількість календарних днів з тимчасової непрацездатності (лікарняні листки) окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні тимчасової непрацездатності. Заповнюється, тільки коли зазначається код категорії ЗО - 29, 36, 37, 39.
2) Реквізит 15 заповнюється обов'язково для кодів категорій ЗО - 42, 43, 44, 45, де відображається період перебування ЗО у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами.
Але Опис форматів в редакції Міністерства доходів і зборів можливо буде іншим. Чекаємо.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Re: Єдиний соціальний внесок

Сообщение Edward_Tur » 30 сен 2013, 15:22

В серпневій версії "Опису формату"
Реквізит 13. Кількість календарних днів тимчасової непрацездатності - зазначається кількість календарних днів з тимчасової непрацездатності (лікарняні листки) окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні тимчасової непрацездатності. Заповнюється, тільки коли зазначається код категорії ЗО - 29, 36, 37, 39. Реквізити 13, 14 та 15 заповнюються незалежно один від одного, тобто за наявності даних для заповнення названих реквізитів.
Крім того, реквізит 13 заповнюється для кодів категорій ЗО - 42, 43, 44, 45, де відображаються кількість календарних днів допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, окремо за кожний відповідний місяць, що припадає на дні відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами


Ще запитання:
Ознака "Договір ЦПХ за основним місцем роботи (1-так, 0- ні)" - це просто ZO=1 в Табл.5 and ZO=26 в Табл.6?
Правильно розумію?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Пред.След.

Вернуться в Законодательные нюансы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2016