salary salary

Відрядження

Законы, поправки, примеры и просто делимся опытом

Відрядження

Сообщение admin » 06 окт 2011, 21:10

Нові правила оплати періоду перебування працівника у відрядження
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Сообщение admin » 06 окт 2011, 21:27

Як правильно оплачувати період перебування працівника у відрядження?

Стаття 121. Гарантії і компенсації при службових відрядженнях
Працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв'язку з службовими відрядженнями.
Працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати по найму жилого приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.
За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
{ Стаття 121 із змінами, внесеними згідно із Законами N 263/95-ВР від 05.07.95, N 3231-VI ( 3231-17 ) від 19.04.2011 }
Набрав чинності з 13.05.2011 року.

Законом № 3231 внесено зміни до статті 121:
а) в абзаці 3 вилучені слова "середній заробіток";
б) доповнено абзацем 4.

Виходячи з цього, період перебування працівника у відрядженні оплачується відповідно до умов, визначених трудовим аба колективним договором - дні відрядження оплачуються як і решта робочих днів місяця, якщо розмір заробітної плати більше середнього заробітку працівника. Якщо розмір середнього заробітку більше від розміру заробітної плати, то період перебування у відрядженні оплачується за середнім заробітком.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Сообщение admin » 06 окт 2011, 21:34

Індексація виплат за період відрядження.

Якщо дні відряждення оплачено за середнім заробітком, то виплати за такий період індексації не підлягають, оскільки при визначенні їх розміру суму індексації враховано.
Якщо дні відрядження оплачуються виходячи із зарплати працівника згідно з трудовим договором, то виплати за такий період підлягають індексації, відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Re: Відрядження

Сообщение Аркадий » 07 фев 2014, 19:17

Здравствуйте. Я работаю сем. врачом в центре ПМСД(осн. м-то работы , а так же в ЦРБ, поликлинич. отд., врачом- профпатологом на 0,25 ст.(по совместит.) Поликлиника в качестве профпатолога направила меня на специализацию на 5 мес. Администрация центра говорит, чтобы я написал заявление и перейти на 0,5 ст. на п-д специализации и соответственно и оплата только 50% от основного оклада. С чем я не согласен! Буду Вам очень благодарен за разъяснение!
Аркадий
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 07 фев 2014, 19:04

Re: Відрядження

Сообщение admin » 12 мар 2014, 20:33

Если медработник направляется в командировку по совместительству, то по основному месту работы заработная плата не начисляется и расходы не возмещаются, но рабочее место сохраняется и табелируется по коду "ІН" прочее неотработанное время.
Если медработник работает в учреждении по основному месту работы и по совместительству и его направляют на курсы повышения квалификации по основному месту работы, то средняя заработная плата сохраняется по основному месту работы и по совместительству (п.2 абз.2 Постановление 524 от 24.05.2011 г.)
Уменьшение или увеличение ставки от этого не зависит.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52


Вернуться в Законодательные нюансы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2016