salary salary

Лікарняні листки

Законы, поправки, примеры и просто делимся опытом

Re: Лікарняні листки

Сообщение Edward_Tur » 04 фев 2014, 10:14

В липні 2011 року працівнику нараховано 22000 грн, в т.ч.:
зарплата по виходам - 12000 грн.
відпускні за серпень - 8000 грн
відпускні за вересень - 2000 грн
Єдиний внесок нарахований з всієї суми 22000 грн. (окремо по місяцям, згідно Постанова ПФУ від 27.09.2010 N 21-5 "ІНСТРУКЦІЯ про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування .")
В вересні 2011 року працівник захворів.

Запитання: яку суму за липень 2011 включати для розрахунку лікарняних?
а) 12000 грн.
б) пропорційну частину від всього заробітку, враховуючи максимальну величину (14400 грн в липні 2011р.),
тобто 12000/22000*14400=7854.55 грн.

Перевіряючі з фонду ТВП наполягають на варіанті
б) пропорційну частину від всього заробітку, враховуючи максимальну величину (14400 грн в липні 2011р.),
тобто 12000/22000*14400=7854.55 грн.
Вже прислали відповідь-обгрунтування з свого юридичного відділу (всі нараховані суми включаються в місяць нарахування).

Підкажіть, будь-ласка, що робити в цій ситуації.
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Re: Лікарняні листки

Сообщение admin » 05 фев 2014, 14:18

Якщо брати до уваги листи Мінсоцполітики (наприклад, від 20.06.2013 р. N 333/18/99-13, від 14.09.2006 р. № 600/020/99-06) то вони (перевіряючі) мають рацію.
"У випадку, якщо сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) в місяці розрахункового періоду перевищує максимальну величину місячної заробітної плати, треба здійснити пропорційний розподіл заробітної плати, з якої сплачені страхові внески".
Але на законодавчому рівні такі норми не обумовлені. Листи Мінсоцполітики носять рекомендаційний характер. Тому, все залежить від Вашої ситуації - є сенс відстоювати свою точку зору, чи менші затрати будуть, якщо прийняти варіант перевіряючих.
До того ж відпуска, хоч і нарахована в липні відноситься до інших періодів. Цитуючи попередній коментар: згідно п. 1.6.1. Інструкції 5 "Нарахування відображаються за календарний місяць (з першого до останнього числа місяця). Наприклад, суми нарахувань за час відпусток, на відміну від порядку їхньої фактичної виплати, розподіляються пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці".
Тому, на нашу думку, навіть листи Мінсоцполітики не враховують цих моментів, практично спираючись лише на наявність відпуски поточного місяця, яка не враховується при розрахунку середньої зарплати, але враховується при пропорційному розподілі суми нарахування при перевищенні маскимальної величини.
У Вашому випадку це відпуски інших періодів, тому вони не повинні входити в розрахунок пропорційної суми липня.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Re: Лікарняні листки

Сообщение Оксанка » 03 мар 2014, 15:37

Подскажите,пожалуйста,какие выплаты учитываются при расчете больничных,а какие нет.
Оксанка
 
Сообщения: 1
Зарегистрирован: 03 мар 2014, 15:28

Re: Лікарняні листки

Сообщение admin » 12 мар 2014, 20:02

В расчет среднего заработка включают начисленные выплаты, входящие в фонд оплаты труда (основная и дополнительная зарплата, другие поощрительные и компенсационные выплаты, в том числе в натуральной форме), которые подлежат обложению НДФЛ и с которых уплачивают ЕСВ. Порядок 1266 п.7
Не должны включаться выплаты за неотработанное время — оплата всех видов отпусков, компенсации за неиспользованные отпуска, сохранение средней заработной платы работникам за время их обучения с отрывом от производства в системе повышения квалификации, выполнение государственных и общественных обязанностей в рабочее время и т.д., несмотря на то что такие выплаты, как правило, входят в фонд оплаты труда. А так же больничные, декретные и прочие выплаты, которые не входят в фонд оплаты труда.
admin
 
Сообщения: 113
Зарегистрирован: 26 авг 2010, 15:52

Стаж 6 місяців

Сообщение Edward_Tur » 26 окт 2018, 22:03

Працівника прийняли на роботу 10 січня 2018 року, до цього ніде не працював, Захворів 20 липня 2018 року.

Який страховий стаж перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (що суттєво може сплинути на розмір лікарняних):

а) 20 липня - 10 січня = 6 місяців 10 днів;
б) 5 місяців 22 дні (за даними Державного реєстру).

Існує якесь офіційне роз'яснення з цього приводу?
Edward_Tur
 
Сообщения: 38
Зарегистрирован: 21 июн 2012, 16:14

Пред.

Вернуться в Законодательные нюансы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron
Бухгалтерская программа по расчету зарплаты
При копировании, обратная ссылка обязательна!
Salary.net.ua - 2010-2016